KURUMSAL

ANKARA BAŞKENT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ


Yönetim Kurulu Başkanı Şadi TÜRK
Bölge Müdürü İsmet ÜSTÜNDAĞ
Telefon 0312 640 11 00
Eposta info@baskentosb.org
Faks 0312 640 11 11
Adres Başkent Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Malıköy-Temelli / ANKARA
Web http://www.baskentosb.org
Hakkında

Değişen dünyanın büyüyen gücü Türkiye, global ekonomik arenadaki ağırlığını gün geçtikçe daha çok hissettiriyor. Bu büyümenin büyük bölümünü ihracat, ihracatının % 95’ini ise sanayi ürünleri oluşturuyor. Ankara’da 2001 yılından bu yana faaliyette olan bir organizasyon bu yükselişin en önemli mimarlarından biri olarak çalışıyor, destekliyor, üretiyor.

Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara’nın Batı koridorunda Eskişehir karayoluna 6 km, şehir merkezine 40 km mesafede Temelli Maliköy de 4 organize sanayi bölgesinin bulunduğu 40 bin dönümlük bir sanayi havzasında yer almaktadır. Başkent Organize Sanayii Bölgesi tamamen katılımcılarının emeği ve sermayesi ile hayata geçirilen Türkiyenin en iyi yönetilen organize  sanayi bölgelerinden  biri olarak  Metal, kimya, savunma, maden, matbaacılık, gıda gibi(Arka planda yüzde dilimleri görünebilir) bir çok sektöre ev sahipliği yapmaktadır.

1014 hektar alan üzerinde iki etaptan oluşan  Başkent Organize Sanayi Bölgesi, tam kapasiteye ulaştığında 600 sanayi tesisi ile 50.000 istihdam, 1,5 milyar dolar ihracat ve 5 milyar dolar katma değer hedeflemektedir.