KURUMSAL

Organize Sanayi Bölgeleri Derneği 12. ve 13. Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Organize Sanayi Bölgeleri Derneği 12. ve 13. Olağan Genel Kurulunu Yaptı

Derneğimizin 12. ve 13. Olağan Genel Kurulu 15 Ekim 2021 günü toplanmış, gündemindeki konuları görüşerek değerlendirmeler yapmış ve gerekli kararları almıştır. Bu bağlamda;

  1.  Faaliyet Raporu ile yapılan çalışmalar aktarılmış, Derneğimizin işlevleri ile aşmak zorunda olduğu üyelerimizin ortak sorunları dile getirilmiştir. OSB’ler Bakanlığın 4562 sayılı OSB kanunda değişiklik teklifi ile ilgili görüşlerini ifade ettiler.4562 sayılı OSB Kanunda getirilen değişiklik teklifi ile OSB’lerin yönetim sistemini kökten değiştiren düzenlemeler yapıldığı, yapılan düzenlemelerle, Genel Kurul yapısını değiştirileceği, mevcut yasada kuruluş ve geçiş aşamasında ara dönem olan müteşebbis heyet, sürekli karar organı olacak şekilde düzenlemelere yer verildiği Devletin mülki amirleri olan vali ve kaymakamların sürekli olarak müteşebbis heyet başkanı olması kuralı getirildiği, ifade edildi. OSB’lerin kendi kendini yöneten bir model olmaktan uzaklaştırılarak merkezi idareye bağlı bir sisteme dönüştürüldüğü, oysa genel kurulunu yapmış, sanayicilerin yönetimine geçmiş OSB’ler Türkiye’nin en başarılı ve örnek OSB’ler olduğu belirtildi.
  2. Derneğin daha etkin çalışmalar yapması ve yaşaması için üyelerimizin aidatlarının düzenli ödenmesinin gerekliliği vurgulandı. OSBDER’e yeni üye kazanımı için üyelerimizin de desteklerinin beklendiği ifade edildi.   
  3. Yönetim ve Denetleme Kurullarına aşağıdaki üyeler seçilmiştir.

 

Yönetim Kurulu Üyeleri :

İzmir Atatürk OSB-Hilmi UĞURTAŞ

Tekirdağ Çerkezköy OSB- Eyüp SÖZDİNLER

İstanbul Dudullu OSB - B.Murat ÖNAY

Ankara Anadolu OSB - Hüseyin Kutsi TUNCAY

Gebze OSB- Vahit YILDIRIM

İstanbul Birlik OSB - Şenol TELLİ

Bursa Hasanağa OSB-Ömer Faruk KORUN

DenetimKurulu Üyeleri :

Ankara Polatlı OSB- Erol ÜNAL

Gebze Plastikçiler OSB - Dursun ÇETİN

Bilecik 1. OSB - Cavit İlker İNAN