KURUMSAL

Karşılıklı İşbirliği ve Çalışma Şartları Niyet Mektubu

Karşılıklı İşbirliği ve Çalışma Şartları Niyet Mektubu

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ DERNEĞİ (OSBDER) ve TÜRK LOYDU arasında “Karşılıklı İşbirliği ve Çalışma Şartları Niyet Mektubu” İmzalandı. 16.04.2015 Türk Loydu ve OSBDER, birlikte fayda sağlayacaklarına inandıkları Uygunluk Değerlendirmes..

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ DERNEĞİ (OSBDER) ve TÜRK LOYDU arasında “Karşılıklı İşbirliği ve Çalışma Şartları Niyet Mektubu” İmzalandı.
16.04.2015


Türk Loydu ve OSBDER, birlikte fayda sağlayacaklarına inandıkları Uygunluk Değerlendirmesi (ürün, yönetim sistemleri, personel belgelendirmesi, muayene ve gözetim hizmetleri) ve eğitim hizmetleri konularında imzalayacakları işbirliği iyi niyet mektubu ile karşılıklı çalışma şeklini belirlenmiş bir süre içinde oluşturacaklardır. Bu süre sonunda olası projelerin kesinleşmesi ve tarafların karşılıklı mutabık kalması halinde Taraflar ayrıca proje bazlı hizmet tedarik sözleşmeleri akdetmeyi arzu etmektedirler.
 
Türk Loydu; Organize Sanayi Bölgelerine (OSB) ve OSB’lerde faaliyet yürüten kuruluşlara işbu İşbirliği kapsamında;
  
•    Ürün Belgelendirmesi
•    Yönetim Sistemleri Belgelendirmesi (kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği, bilgi güvenliği, enerji, müşteri memnuniyeti, entegre, vb.)
•    Personel Belgelendirmesi (çelik kaynakçı, aluminyum kaynakçı, polietilen kaynakçı, sualtı kaynakçı belgelendirmesi)
•    Muayene (endüstriyel tesisler, kimya-petro kimya tesisleri, yapılar, köprü, viyadük, spor tesisleri, stadyumlar,basınçlı kaplar, kaldırma ekipmanları vb. imalat, montaj ve periyodik kontrolleri) hizmetleri
•    Gözetim (Türk Loydu’nun akredite olduğu alanlarda Ekonomi Bakanlığı’ndan almış olduğu yetki ile yükleme öncesi gözetim) hizmetleri
•    Eğitim hizmetleri (Türk Loydu eğitim kataloğunda yer alan yönetim sistemleri, endüstriyel faaliyetler, lojistik, taşımacılık, denizcilik, kurumsal ve kişisel gelişim konularında eğitimlerin verilmesi)
 
amacıyla OSBDER ile işbirliği içinde bulunacaktır.