KURUMSAL

BAKAN FİKRİ IŞIK VE RİFAT HİSARCIKCIKLIOĞLU'NUN ZİYARETİ

BAKAN FİKRİ IŞIK VE RİFAT HİSARCIKCIKLIOĞLU'NUN ZİYARETİ

BAKAN FİKRİ IŞIK VE RİFAT HİSARCIKCIKLIOĞLU’NUN OSBDER VE GOSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI ZİYARETİ Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 17 Aralık 2014 tarihinde Gebze Organize Sanay..

BAKAN FİKRİ IŞIK VE RİFAT HİSARCIKCIKLIOĞLU’NUN OSBDER VE GOSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI ZİYARETİ


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 17 Aralık 2014 tarihinde Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ettiler.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, GOSB Katılımcıları ve çevre OSB yöneticilerinin de katıldığı programa, GOSB Yönetim Kurulu ve OSBDER Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım ev sahipliği yaptı. 

GOSB'u, Türkiye'nin önder OSB'lerinden biri olarak tanımlayan Işık ve Hisarcıklıoğlu, GOSB’da olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. OSB’lerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Işık, sanayicilerden gelen talepler üzerine, OSB’lerdeki sanayi parsellerinin yapılaşma şartlarını yeniden gözden geçirerek taban alanı katsayısını (TAKS) kaldırdıklarını ve böylece kullanılamayan alanları kullanılabilir hale getirdiklerini belirterek, çekme mesafelerinde değişiklik yapılması hususunda da çalışmaların sürdüğünü söyledi. Ziyaret sonunda, GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım tarafından Işık, Hisarcıklıoğlu ve Güzeloğlu’na günün anısına GOSB plaketi takdim edildi. Hisarcıklıoğlu ise Yıldırım’a Yunusun Gül bahçesinden adlı kitap takdim etti.